Weekend pełen imprez

Koło Gospodyń Wiejskich w Grudusku we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Ciemniewie zorganizowali w niedzielne popołudnie Rodzinne Pikniki dla mieszkańców swoich gminy.

Jednym z zadań jakie stoją przed nowopowstałymi organizacjami jest zorganizowanie imprez kulturalnych na rzecz swoich społeczności lokalnych. Dlatego też członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Grudusku nawiązały współpracę z Gminnym Ośrodkiem Kultury i w minioną niedzielę, tj. 11 października wspólnie zorganizowali Piknik Rodzinny dla okolicznych mieszkańców. Gospodynie zadbały, aby nikt nie pozostawał głodny. Na każdego czekała gorąca herbata, bigos, kaszanka i boczek z grilla oraz domowej roboty ciasta. Dodatkowo dla dzieci przygotowane były paczki ze słodyczami. Dzieci przygotowały dla mieszkańców teatrzyk oraz występy wokalne i taneczne. Również Panie z Kola Gospodyń Wiejskich zaprezentowały swoje umiejętności wokalne.
W niedzielę 11 października również Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ciemniewie zorganizowały dla mieszkańców gminy Sońsk piknik z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Na czas imprezy świetlica wiejska przystrojona była owocami jesieni, zatem nie brakowało dyń, patisonów, marchewek i kasztanów. Poza tym na stołach nie brakowało przetworów i ciast przygotowanych przez Gospodynie z tutejszego Koła. Jak sama nazwa Święta wskazuje nie mogło też zabraknąć ziemniaków z ogniska oraz mięs z grilla. Specjalnie dla dzieci przygotowane było też stoisko z cukrową watą i popcornem. Panie zadbały o to, aby dzieci się nie nudziły i przygotowały dla rodzin konkursy z nagrodami, między innymi rodzinny quiz z przysłowiami i karaoke.
Dzięki zorganizowanym imprezom Kobiety miały możliwość zaprezentowania swojej działalności własnej społeczności lokalnej oraz przyczyniły się do integracji mieszkańców okolicznych wiosek. Czekamy na kolejne inicjatywy nowopowstałych organizacji.

Dodaj komentarz