Dzień Zaduszny w Czernicach Borowych

Za nami kolejna impreza zorganizowana w ramach projektu „Koła Gospodyń Wiejskich – reaktywacja”. Panie z Czernickiego Stowarzyszenia Aktywnych Społecznie w ramach zadania zorganizowały wieczór upamiętniający zmarłych ze swojej okolicy.

W dniu 6 listopada 2015 r. w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernicach Borowych Czernickie Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie wraz z Kołem Emerytów i Rencistów zorganizowało wspólnie ,,Dzień Zaduszny” poświęcony wspomnieniom naszych bliskich oraz przybliżeniu historii osób z Ziemi Czernickiej, którzy walczyli w okresie I i II wojny światowej. Wspomnienia zostały wyrażone w formie poezji. Scenariusz wspomnień nawiązujący do tego dnia został przygotowany przez nas samych. Na wieczór Dnia Zadusznego przybyli licznie mieszkańcy Czernic Borowych oraz okolicznych miejscowości. Miło nam było także gościć koleżanki z Koła Gospodyń Wiejskich z Gruduska. Nie zabrakło także przedstawicieli samorządu lokalnego, jak również proboszcza naszej parafii z Czernic Borowych ks. Michała Gaszczyńskiego, który również włączył się we wspomnienia. Minutą ciszy została uczczona także pamięć zmarłej dzień wcześniej przewodniczącej Związku Koła Emerytów i Rencistów z Przasnysza ś. p. Krystyny Grotkowskiej. Wspominana przez koleżanki z koła ciepłym serdecznym wierszem. Na koniec wspólnie odmówiliśmy krótką modlitwę za wszystkich zmarłych. Recytowana przez członków naszego stowarzyszenia oraz koło emerytów poezja bardzo ujęła publiczność, każdy występujący uczestnik został nagrodzony licznymi brawami. Recytowano m.inn. wiersze tj. Hanny Łochockiej ,,Płoną świeczki”, wiersz ,,Na cmentarzu w Montmorency” Marii Konopnickiej, wiersz ks. Jana Twardowskiego ,,Śpieszmy się” wiersz Jana Brzechwy „Dzień Zaduszny” , „Partyzancki cmentarz” Ryszarda Przymus oraz wiele innych .
Na koniec wystąpień podziękowano organizatorom oraz zaproszono na poczęstunek przygotowany przez nasze panie. Ten wieczór pozwolił na chwilę zadumy i wspomnienie oraz spotkanie się i lepsze poznanie innych.


Materiał umieszczony na stronie został przygotowany przez Czernickie Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie.

Dodaj komentarz