Zostań Patronem przyszłych milionerów! Rozpal iskrę przedsiębiorczości wśród uczniów, którzy marzą, by w przyszłości zadziwić świat. Naszą misją jest wspieranie przedsiębiorczości, dlatego będziemy kontynuować realizację projektu Dragon’s Den i kolejne edycje tego przedsięwzięcia.

WSKOCZ Z NAMI W LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ! 💛🖤

Fundacja reGeneracja to miejsce pozytywnych zmian i rozwoju, miejsce zrodzone z marzeń, gdzie pasja łączy się z profesjonalizmem dając innym najwyższą jakość wsparcia.

Istniejemy od 2014 roku. Założycielką i Prezeską Fundacji jest Katarzyna Szmit, która po latach działań społecznych w różnych organizacjach postanowiła stworzyć miejsce, gdzie młodzież, szczególnie ta o mniejszych szansach, z małych miejscowości, będzie miała możliwość rozwijać swoje pasje i talenty.

Wraz z rozwojem fundacji na pokład organizacji dołączały kolejne osoby wyznające te same wartości i zasady. Obecnie, w kilkuosobowym zespole, działamy na pełnych obrotach, aby generować lepszą przyszłość.

Na przestrzeni ostatnich 6 lat zrealizowaliśmy kilkanaście projektów, którym celem było rozwijanie przedsiębiorczości wśród młodzieży. Wszystkie nasze dotychczasowe projekty zrealizowałyśmy dzięki pozyskanym funduszom z konkursów i grantów. Dzięki nim mogliśmy objąć wsparciem ponad 1000 dziewcząt i chłopców w wieku od 13 do 18 lat.

Dzięki tym funduszom młodzież mogła liczyć wsparcie profesjonalistów – trenerów, mentorów, ekonomistów, którzy rozwijali z nimi ich pomysły biznesowe. Niestety sporadyczność i losowość konkursów grantowych nie pozwala na stworzenie stałego, regularnego systemu wsparcia młodzieży, który po latach doświadczeń uważamy za najbardziej skuteczny. Dlatego też po latach zebranych doświadczeń, z fantastycznym programem wspierania młodzieży, pasją do działania i ogromną wiarą w sens tego co robimy, postanowiłyśmy sięgnąć po wsparcie patronów i stworzyć konto na platformie Patronite. Liczymy, że dzięki innym ludziom wierzącym w młodzież, ich potencjał i możliwości zmiany świata, wspólnie zbudujemy stały mechanizm wspierania młodych dziewcząt i chłopców.

Do tej pory projekty realizowane przez Fundację były finansowane ze środków publicznych. W 2022 roku po otrzymaniu dotacji z Urzędu Miasta Ciechanów i rozpoczęciu realizacji projektu, postanowiliśmy rozszerzyć działania, zwiększyć liczbę godzin zajęć dla młodzieży i właśnie w tym celu utworzyliśmy zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Dzięki czemu młodzież otrzymała więcej godzin konsultacji z opiekunami oraz miała możliwość zakupić materiały, które pomogły im zaprezentować biznesplany podczas wielkiego finału.
Wtedy też zrodził się pomysł, aby Dragon’s Den był regularnym działaniem realizowanym na rzecz nauki o przedsiębiorczości. Pragniemy stworzyć program, który będzie standardem dla każdej 7 i 8 klasy szkół podstawowych. 

Projekt składa się z kilku etapów:

ETAP I: „StartUp dla Młodych: Wykład o Przedsiębiorczości”, czyli realizacja dwugodzinnych wykładów w każdej ze szkół

ETAP II: „Od pomysłu do działania”, czyli dwugodzinne warsztaty z mentorami, którzy na koniec przeprowadzą testy sprawdzające predyspozycje przedsiębiorcze wśród młodzieży i wyłonią 6-osobowe drużyny w każdej ze szkół

ETAP III: „Młodzi Przedsiębiorcy: Krok po Kroku do Biznesowego Planu”– opracowanie biznesplanu, przez młodzież, która wybiera jaki biznes chciałaby prowadzić, a następnie z pomocą opiekuna planuje jak go rozpocząć, jakie nakłady finansowe są niezbędne, by rozpocząć oraz kto będzie klientem.

ETAP IV: warsztaty „My w social mediach, czyli jak promować swój biznes w sieci”. Młodzież nauczy się podstawowych zasad tworzenia zdjęć i filmików, jak tworzyć plakaty i ulotki oraz jakie bezpłatne aplikacje można do tego wykorzystać.

ETAP V: „Fundraisingowy zryw młodzieżowy”, czyli pozyskiwanie sponsorów wśród lokalnych firm. Wszystkie drużyny mają za zadanie pozyskać minimum 400 zł. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na nagrody, które będą mogli zdobyć w finale projektu, zatem im więcej pieniędzy pozyskają, tym wyższe nagrody otrzymają.

ETAP VI: „Zakończenie Wspaniałej Przygody – finał „Dragon’s Den” Zwieńczeniem wszystkich działań będzie wielki finał „Dragon’s Den”. Podczas finału wszystkie grupy przedstawią swoje pomysły na biznes, a jury zdecyduje, które pomysły wybijają się na tle innych i przyzna im kolejno miejsca. Członkowie drużyn, które uplasują się na 1, 2 i 3 miejscu, otrzymają nagrody w postaci Voucherów do sklepów elektronicznych, które zostaną zakupione za pieniądze pozyskane w poprzednim etapie.
 

WSKOCZ Z NAMI W LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ! 💛🖤

Nasza radość 👆💛🖤