„Obywatele Youtra” debatowali o kulturze w Przasnyszu!

Młodzież z powiatu przasnyskiego skorzystała z gościnności Starostwa Powiatowego i 1 grudnia 2017r. zorganizowała debatę na temat szeroko pojętej kultury w regionie. Spotkanie zakończyło się podpisaniem kontraktu społecznego, w którym młodzież zobowiązała się do przekazywania swoich pomysłów samorządowcom oraz osobom związanym z kulturą w powiecie przasnyskim. Goście debaty zaś zobowiązali się do dialogu z młodzieżą i przekuwania ich pomysłów w realne projekty. 

W spotkaniu uczestniczyli:

Zenon Szczepankowski – starosta pow.przasnyskiego

Waldemar Trochimiuk – burmistrz miasta Przasnysz

Krzysztof Gadomski – dyrektor MDK Przasnysz

Iwona Robakowska – Miejska Biblioteka Publiczna

Tomasz Jakubowski – MDK Przasnysz

Jan Chmielewski – poeta i regionalista

Ryszard Juklaniuk – dyrektor wydziału zdrowia, oświaty, kultury i sportu w Starostwie Powiatowym

Łukasz Chrostowski / Dominika Mazurkiewicz – opiekunowie grupy „Obywatele Youtra”

„Obywatele Youtra” poruszali w debacie bardzo ważne tematy dla całego regionu. Pytali m.in. o możliwość stworzenia w Przasnyszu kina z bieżącym repertuarem, czy zrzeszeniu młodzieży w projekt związany z pisaniem swoich prac. Młodzi ludzie z powiatu przasnyskiego chcieliby także większej ilości koncertów w Przasnyszu, czy rywalizowania z młodzieżą z całej Polski np. w kwestii wokalnej.

Podczas ponad godzinnej dyskusji zrodziło się wiele ciekawych pomysłów. Trzymamy kciuki za ich realizację! Swoje pomysły na inicjatywy związane z kulturą należy kierować ( za wyraźną namową i pozwoleniem ) osób zainteresowanych na następujące fan page:

www.facebook.com/Miejska-Biblioteka-Publiczna-w-Przasnyszu

www.facebook.com/przasnyszMDK/

www.facebook.com/starostwoprzasnysz/

www.facebook.com/BurmistrzTrochimiuk/

Dodaj komentarz