Obywatele Youtra debatowali na temat rynku pracy w powiecie przasnyskim

23 stycznia młodzież z powiatu przasnyskiego skupiona w ramach projektu „Obywatele Youtra” po raz kolejny spotkała się z zaproszonymi gośćmi, aby wspólnie rozmawiać na tematy, które są im bardzo bliskie. Choć są jeszcze młodzi i dopiero za kilka lat będą podejmowali kluczowe decyzje o swojej przyszłości, to już dziś chcą wiedzieć co powinni robić, aby nie mieć problemu ze znalezieniem dobrej pracy.

W debacie wzięli udział:

Wiesława Helwak – wiceburmistrz miasta Przasnysz

Zenon Szczepankowski – starosta pow.przasnyskiego

Monika Górska – Urząd Pracy w Przasnyszu

Grzegorz Grabowski – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu

Radosław Waleszczak – dyrektor LO im.KEN w Przasnyszu

Jarosław Szmulski – sekretarz miasta Przasnysz

Robert Gwardys – Mazowiecka Izba Gospodarcza

Małgorzata Sadłowska-Cal – dyrektor personalny w firmie KROSS

Iwona Jakubiak – z-ca kierownika działu personalnego w firmie KROSS

Zakres pytań był bardzo duży. Młodzież interesowała się tematem strefy gospodarczej w Sierakowie, chciała zaczerpnąć informacji na temat kierunków w przasnyskim LO, dowiedzieć się jakie są perspektywy na dobrą pracę w powiecie przasnyskim i miasta Przasnysz od władz samorządowych. Przedstawiciele firmy KROSS zdradzali też pomysły jak szkoły z innych miast współpracują z firmą i jak można byłoby przekuć to na obszar przasnyski.

Podczas debaty padły też ważne sugestie i deklaracje ze strony młodzieży i zaproszonych gości.

Prezes Fundacji reGeneracja w podsumowaniu debaty podziękowała wszystkim za przyjazny klimat do rozmowy i bardzo dobrą, i przyjazną atmosferę podczas wszystkich spotkań z młodzieżą. Tym samym projekt „Obywatele Youtra” został zrealizowany, a młodzież będzie czerpała z wielu miesięcy wspólnej pracy korzyści w swoim wkrótce dorosłym życiu.

Dodaj komentarz